Investering & opties
Er zijn twee manieren om dit project aan te pakken. Beide leveren dezelfde app op, met dezelfde kwaliteit, hetzelfde team en dezelfde tijdlijn. Het verschil zit in hoe je betaalt en wat er na oplevering gebeurt.
Optie A: Vaste prijs
Section titled “Optie A: Vaste prijs”Je betaalt een vast uurtarief voor de bouw. Na oplevering betaal je voor onderhoud. Nieuwe features worden apart geoffreerd.
| Uurtarief | €100/uur |
| Geschatte uren | 400 uur (280 vast + 120 test/optimalisatie) |
| Eenmalige kosten | €28.000 vast + max €12.000 nacalculatie |
| Onderhoud | €150/maand |
| Nieuwe features | €100/uur, apart gefactureerd |
| Ontwerp | Gratis inbegrepen (48 uur, waarde €4.800) |
Na oplevering is de app af en draait. Willen jullie er iets bij? Dan maken we een inschatting en factureer ik de uren apart.
Optie B: Partnerschap
Section titled “Optie B: Partnerschap”Jullie betalen minder vooraf, ik verdien mee met de omzet. In ruil daarvoor blijf ik de app doorontwikkelen. Nieuwe features, verbeteringen, optimalisaties, alles inbegrepen. Geen offertes, geen verrassingen.
| Uurtarief | €50/uur (50% voordeel) |
| Geschatte uren | 400 uur (280 vast + 120 test/optimalisatie) |
| Eenmalige kosten | €14.000 vast + max €6.000 nacalculatie |
| Onderhoud | €150/maand |
| Omzetpercentage | 5% van de omzet, na aftrek van Sentoo transactiekosten |
| Nieuwe features | Inbegrepen, geen extra kosten |
| Ontwerp | Gratis inbegrepen (48 uur, waarde €4.800) |
Na oplevering groeit de app mee met jullie bedrijf. De 25+ extra features uit de backlog (WhatsApp berichten, Visa/Mastercard, wachtlijst, verzorgingsregistratie en meer) en alles wat we samen nog gaan bedenken, worden stap voor stap toegevoegd. Ik denk mee over hoe het slimmer en efficienter kan. Niet alleen bouwen wat jullie vragen, maar ook komen met ideeën die jullie tijd besparen of meer omzet opleveren. Ik heb er belang bij dat de app goed werkt, want ik verdien mee met het resultaat.
Over de 5%: het percentage wordt berekend over alle orders via de app, ongeacht hoe er betaald wordt. Bij betalingen via Sentoo wordt eerst de transactiekost afgetrokken, de 5% gaat over het nettobedrag.
Vergelijking
Section titled “Vergelijking”| Optie A: Vaste prijs | Optie B: Partnerschap | |
|---|---|---|
| Instapkosten | €28.000 + nacalculatie | €14.000 + nacalculatie |
| Maandelijks vast | €150 onderhoud | €150 onderhoud |
| Maandelijks variabel | Geen | 5% van omzet |
| Nieuwe features | €100/uur, apart | Inbegrepen |
| Risicoverdeling | Jullie dragen het risico | We delen het risico |
| Na oplevering | App staat stil tenzij jullie bijbetalen | App wordt continu beter |
Uren per fase
Section titled “Uren per fase”Beide opties gebruiken dezelfde uren. Het verschil is het uurtarief.
| Fase | Development (vast) | Test + optimalisatie | Totaal |
|---|---|---|---|
| Fase 0: Fundament | 40 uur | 8 uur | 48 uur |
| Fase 1: Platformkern + Trainingen | 72 uur | 32 uur | 104 uur |
| Fase 2: Testdag + Daycare | 56 uur | 24 uur | 80 uur |
| Fase 3: Boarding + Vouchers | 80 uur | 40 uur | 120 uur |
| Fase 4: Unlimited | 32 uur | 16 uur | 48 uur |
| Totaal | 280 uur | 120 uur | 400 uur |
Ontwerp is bij elke fase gratis inbegrepen (48 uur, waarde €4.800). Testfase en optimalisatie worden op nacalculatie gefactureerd. Je betaalt alleen de uren die daadwerkelijk nodig zijn.
Ter vergelijking: bij een traditioneel bureau zou dit €96.000-245.000 kosten, exclusief ontwerp, documentatie en projectmanagement.
Onderhoud en support
Section titled “Onderhoud en support”Na oplevering zorg ik voor onderhoud en support. Dit geldt voor beide opties.
- Hosting, database en email zijn inbegrepen
- Het systeem wordt 24/7 automatisch gemonitord. Gaat er iets mis, dan krijg ik direct een melding
- Bij een probleem met betalingen reageer ik zo snel mogelijk
- Beveiligingsupdates binnen 24 uur
- Bij overige problemen reageer ik binnen 1 werkdag
- Vragen en support via email of WhatsApp, antwoord binnen 1 werkdag
- Het systeem wordt maandelijks bijgewerkt met de nieuwste patches
Kosten: €150/maand (bij beide opties). Hosting zit inbegrepen.
Hosting bij groei: naarmate het platform groeit, stijgen de hostingkosten (database, email, API). Bij Optie A worden deze kosten doorberekend. Bij Optie B neem ik die voor mijn rekening als onderdeel van de 5%. Jullie betalen altijd €150/maand, ongeacht hoe groot het wordt.
| Aantal klanten | Hostingkosten (inschatting) | Optie A | Optie B |
|---|---|---|---|
| 0-100 | $0/maand | Inbegrepen | Inbegrepen |
| 100-200 | $25/maand | Doorberekend | Voor mijn rekening |
| 200-500 | $50/maand | Doorberekend | Voor mijn rekening |
| 500+ | $75-100/maand | Doorberekend | Voor mijn rekening |
De enige variabele kosten voor jullie zijn de Sentoo transactiekosten (1% per transactie, max $1.50).
Doorontwikkeling
Section titled “Doorontwikkeling”De app is modulair. Er zijn 25+ extra features die na oplevering kunnen worden toegevoegd, zoals WhatsApp berichten, Visa/Mastercard, wachtlijst en verzorgingsregistratie.
Bekijk alle uitbreidingen op de Extra Features pagina.
| Optie A | Optie B | |
|---|---|---|
| Nieuwe features | €100/uur, apart geoffreerd | Inbegrepen in de 5% |
| Drempel | Elke wens is een offerte en een factuur | Geen drempel, we denken samen na |
| Tempo | Afhankelijk van budget | Continu, structureel |
Bij Optie B heb ik er belang bij dat de app meer omzet genereert. Ik denk mee, kom met voorstellen en bouw wat nodig is. Betere conversie, snellere flows, features die klanten helpen vaker te boeken. We werken samen aan groei.
Wat kost het over de jaren heen?
Section titled “Wat kost het over de jaren heen?”Inschatting op basis van een gemiddelde maandomzet van AWG 60.000 en geleidelijke adoptie van de app.
| Optie A: Vaste prijs | Optie B: Partnerschap | |
|---|---|---|
| Jaar 1 | ||
| Development | €28.000 + nacalculatie | €14.000 + nacalculatie |
| Onderhoud (12x €150) | €1.800 | €1.800 |
| 5% omzet (gefaseerde adoptie) | n.v.t. | ~€5.000 |
| Subtotaal jaar 1 | ~€30.000 - €42.000 | ~€21.000 - €27.000 |
| Jaar 2 | ||
| Onderhoud | €1.800 | €1.800 |
| Hosting (groei) | ~€300 | Inbegrepen |
| Nieuwe features (geschat) | €3.000 - €5.000 | Inbegrepen |
| 5% omzet | n.v.t. | ~€16.000 |
| Subtotaal jaar 2 | ~€5.000 - €7.000 | ~€18.000 |
| Vanaf jaar 3 | ||
| Onderhoud | €1.800 | €1.800 |
| Hosting (groei) | ~€900 | Inbegrepen |
| Nieuwe features (geschat) | €5.000 - €8.000 | Inbegrepen |
| 5% omzet | n.v.t. | ~€16.000 |
| Subtotaal per jaar | ~€7.500 - €10.500 | ~€18.000 |
| Totaal jaar 1 | ~€30.000 - €42.000 | ~€21.000 - €27.000 |
| Totaal jaar 1+2 | ~€35.000 - €49.000 | ~€39.000 - €45.000 |
| Totaal jaar 1+2+3 | ~€42.500 - €59.500 | ~€57.000 - €63.000 |
Na drie jaar komen beide opties op een vergelijkbaar bedrag uit. De jaren daarna blijven de kosten per jaar gelijk: bij Optie A onderhoud plus losse facturen voor features, bij Optie B onderhoud plus de 5%. Het verschil: bij Optie B hoef je vooraf veel minder te investeren, de instap is laagdrempeliger en de app groeit ondertussen gewoon mee. Geen grote voorfinanciering, geen losse facturen voor nieuwe features, en een platform dat zich blijft ontwikkelen. Na 3 jaar evalueren we de samenwerking en overleggen we samen hoe we verder gaan.
Facturatie
Section titled “Facturatie”Elke fase wordt gefactureerd in twee delen: 50% bij de start van de fase, 50% bij oplevering. Zo spreiden we de kosten en betaal je altijd pas de helft als het werk is afgerond. Nacalculatie (test en optimalisatie) wordt na afloop van elke fase gefactureerd op basis van werkelijke uren.
Optie A: €100/uur
Section titled “Optie A: €100/uur”| Fase | Totaal vast | Bij start | Bij oplevering |
|---|---|---|---|
| Fase 0+1: Fundament + Platformkern + Trainingen | €11.200 | €5.600 | €5.600 |
| Fase 2: Testdag + Daycare | €5.600 | €2.800 | €2.800 |
| Fase 3: Boarding + Vouchers | €8.000 | €4.000 | €4.000 |
| Fase 4: Unlimited | €3.200 | €1.600 | €1.600 |
| Totaal | €28.000 | €14.000 | €14.000 |
Optie B: €50/uur
Section titled “Optie B: €50/uur”| Fase | Totaal vast | Bij start | Bij oplevering |
|---|---|---|---|
| Fase 0+1: Fundament + Platformkern + Trainingen | €5.600 | €2.800 | €2.800 |
| Fase 2: Testdag + Daycare | €2.800 | €1.400 | €1.400 |
| Fase 3: Boarding + Vouchers | €4.000 | €2.000 | €2.000 |
| Fase 4: Unlimited | €1.600 | €800 | €800 |
| Totaal | €14.000 | €7.000 | €7.000 |